723 588 988

Cieknący dach?

mamy na to sposób!

Przegląd dachu

zamów inspekcję stanu pokrycia

Cieknący dach?

mamy na to sposób!

Przegląd dachu

zamów inspekcję stanu pokrycia

SerwisDachowy24 » przegląd dachu » Konserwacja dachów z papy

Konserwacja dachów z papy

Twój dom jest pokryty papą, ale pojawiają się na nim uszkodzenia? Nie musisz wymieniać dachu na nowy – lepsza będzie konserwacja dachu z papy, którą w Warszawie oferuje firma Serwis Dachowy. Tworzy ją zespół dekarzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy oferują usługi dekarskie w Warszawie od 3 pokoleń. To pozwala nam zadowolić nawet najbardziej wymagających Klientów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, na czym polega konserwacja dachów z papy, zapraszamy do kontaktu.

Z czego wynikają uszkodzenia papy?

Pokrycia dachowe, również te wykonane z papy, zarówno zwykłej, jak i termozgrzewalnej, narażone są na trudne warunki atmosferyczne. Deszcze, mróz, promieniowanie UV oraz niskie i wysokie temperatury sprawiają, że papa latem, pod wpływem ciepła, rozszerza się, a zimą kurczy. To z kolei powoduje, że materiał może pękać. Dlatego też konserwacja dachu z papy w Warszawie i województwie mazowieckim jest niezbędna, by utrzymać dach w dobrej kondycji przez wiele lat.

Konserwacja dachu w Warszawie to Twoje bezpieczeństwo pod kontrolą

Regularna konserwacja dachu z papy w Warszawie pozwala na utrzymanie pokrycia w dobrym stanie. Okresowe przeglądy są niezbędne także dlatego, że papa jest nieco mniej odporna na działania warunków atmosferycznych niż popularne obecnie pokrycia z blachy czy dachówki. Remont zazwyczaj polega na stosowaniu specjalnych preparatów – lepików asfaltowych i mas bitumicznych. Naprawa dachu krytego papą może być przeprowadzona:

  • na gorąco (w temperaturze 180-200 stopni),
  • na zimno.

Jeśli na dachu z papy pojawią się pęcherze, należy je przeciąć. Następnie, po wyschnięciu podkładu, usuwamy nadmiar papy i zaklejamy dziurę. Jeśli jednak powierzchnię pokrywa kilkadziesiąt pęcherzy, konieczna będzie kompleksowa naprawa dachu krytego papą w Warszawie, polegająca na położeniu zupełnie nowego pokrycia. Nie trzeba jednak zrywać starej papy – wystarczy ją odpowiednio zagruntować i na tak przygotowany podkład nałożyć nową warstwę.

Konserwacja dachów w Warszawie, oferowana przez nasz Serwis Dachowy, obejmuje:

  • remont dachu z papy,
  • uszczelnianie połaci,
  • likwidację dziur i pęknięć w papie termozgrzewalnej.

Przeglądy dachów to nasza specjalność

Żaden szczegół nam nie umknie

Pogotowie dachowe!

Zadzwoń teraz po darmową wycenę!