723 588 988

Cieknący dach?

mamy na to sposób!

Przegląd dachu

zamów inspekcję stanu pokrycia

Cieknący dach?

mamy na to sposób!

Przegląd dachu

zamów inspekcję stanu pokrycia

SerwisDachowy24 » blog » Jesień – czas na przegląd i konserwację dachu

Jesień – czas na przegląd i konserwację dachu

Jesień to najlepszy czas, by zadbać o dach swojego domu! Dlaczego konserwacja dachu jesienią jest tak ważna? Ponieważ zimą dach narażony jest na działanie czynników atmosferycznych, takich jak silny wiatr, deszcz i zalegający śnieg. Co powinniśmy zrobić, by czuć się w swoim domu bezpiecznie? Postawić na przegląd dachu i jego konserwację z pomocą specjalistów.

Przegląd dachu okiem eksperta

Prawidłowa konserwacja dachu przed zimą wymaga specjalistycznej wiedzy, a tą dysponują dekarze z wieloletnim doświadczeniem. Dlatego też najlepiej, by przegląd dachu jesienią wykonała firma dekarska. Specjalista:

 • oceni stan pokrycia dachowego,
 • zdiagnozuje potencjalne źródła zagrożenia,
 • naprawi usterki.

Warto pamiętać, że każdy dach, nawet ten wykonany z najlepszych materiałów, wymaga regularnego przeglądu i konserwacji w okresie jesiennym. Wcześnie zauważone nieszczelności pozwolą uniknąć poważniejszych i bardziej kosztownych napraw w przyszłości. Nie warto zatem samodzielnie weryfikować stanu pokrycia dachowego, lepiej zdecydować się na wsparcie dekarzy.

Konserwacja i przegląd dachu jesienią – co należy zrobić?

W okresie jesiennym warto przeprowadzić szczegółowy przegląd dachu. Ewentualne konserwacja połaci dachowej pozwoli wyeliminować przecieki i zawilgocenia. Co należy zrobić przed zimą?

 • sprawdzić szczelność połaci dachowej i obróbek blacharskich, zwłaszcza stan uszczelniającego je silikonu,
 • umyć i wyczyścić pokrycie dachowe za pomocą myjki pod ciśnieniem,
 • zweryfikować stan obróbki blacharskiej komina oraz miejsc przecinania się połaci i połączeń z oknami dachowymi, kalenicami, koszami, okapami, kominami, lukarnami,
 • sprawdzić, czy nie ma pękniętych dachówek (należy je wymienić), ubytków farby i rozszczelnień na powierzchni dachu,
 • zweryfikować, czy płotki przeciwśniegowe nie zostały uszkodzone w trakcie poprzedniej zimy.

Dlaczego przegląd dachu jesienią jest niezbędny? Ponieważ nieszczelność pokrycia dachowego może doprowadzić do zawilgocenia poddasza i elewacji, pojawienia się grzybów.

Konserwacja dachu to także przegląd stanu orynnowania

Konserwacja dachu obejmuje także wnikliwy przegląd rynien oraz ich wyczyszczenie. Zalegające zanieczyszczenia mogą zamarzać, doprowadzając do pęknięć, a ponadto woda, która nie będzie prawidłowo odprowadzana, może doprowadzić do zalania elewacji i zawilgocenia ścian. Dlatego też dekarze wyczyszczą rynny z zalegających:

 • liści,
 • piasku,
 • mchu, glonów, grzybów,
 • pyłów.

Warto także poprosić o zweryfikowanie stanu połączeń w rynnach – haki mocujące nie powinny zostać zerwane ani poluzowane.

Szukasz firmy, która wykonuje kompleksowy przegląd dachu w województwie mazowieckim? Postaw na usługi dekarskie oferowane przez firmę Serwis Dachowy. Konserwacja dachów w Warszawie, którą proponujemy naszym Klientom, daje gwarancję, że będziesz mógł spokojnie spać w okresie zimowym i nie martwić się, że Twój dach ulegnie uszkodzeniu przez silny wiatr, śnieg czy deszcz.

Pogotowie dachowe!

Zadzwoń teraz po darmową wycenę!