723 588 988

Cieknący dach?

mamy na to sposób!

Przegląd dachu

zamów inspekcję stanu pokrycia

Cieknący dach?

mamy na to sposób!

Przegląd dachu

zamów inspekcję stanu pokrycia

SerwisDachowy24 » blog » Ile kosztuje remont dachu?

Ile kosztuje remont dachu?

Jeżeli zastanawiasz się, ile kosztuje wymiana dachu i kiedy najlepiej zacząć interesować się tym tematem, żeby nie szukać fachowców na cito, to nie mogłeś trafić lepiej. W tym artykule wyjaśnimy od czego zależą koszty wymiany i ile kosztuje remont dachu. Zapraszamy do lektury!

Wymiana i remont dachu – kiedy jest konieczna?

Dach pełni nie tylko funkcję ozdobną – to przede wszystkim ochrona wnętrza domu przed czynnikami atmosferycznymi. Zapewnia także wszystkim domownikom bezpieczeństwo. Nie warto więc na nim oszczędzać – jeżeli masz wrażenie, że dach wymaga remontu, to niezwłocznie zadzwoń po rzeczoznawcę, który oceni stan faktyczny zadaszenia.

Kiedy konieczny jest remont dachu?

  • Kiedy dach przecieka,
  • kiedy z domu szybko ucieka ciepło, a okna i drzwi są szczelne, 
  • kiedy pokrycie jest zniszczone,
  • kiedy dach zaczyna pokrywać pleśń lub grzyb,
  • kiedy dachówki straciły na swojej estetyce.

W zależności od wagi zniszczeń dach może wymagać tylko remontu, ale może także się zdarzyć, że będzie trzeba go wymienić. Tego typu usługami zajmują się dekarze. Naprawa dachów w Warszawie jest z pewnością tańsza niż wymiana całego dachowania. Właśnie dlatego najpierw warto skorzystać z opinii rzeczoznawcy, który oceni czy dach nadaje się do wymiany, czy tylko do remontu.

Pozwolenie na budowę

Pamiętaj, że przed rozpoczęciem prac należy uzyskać pozwolenie na remont/wymianę dachu! Nowy projekt musi byc także zgodny z przepisami prawa budowlanego. Z reguły prace remontowe wymagają jedynie zgłoszenia do Starostwa Powiatowego.

Koszty demontażu i montażu dachu 

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, jaki jest koszt wymiany dachu. Wszystko bowiem zależy od różnych czynników. Przede wszystkim na koszt wymiany dachu ma wpływ kształt połaci. Dachy wielospadowe są dużo droższe (w porównaniu do dachów dwuspadowych).

Oprócz tego cena zależy od materiałów pokrycia dachowego oraz, oczywiście, od wielkości dachu. Nie można też zapominać o dodatkowych usługach, takich jak np. ocieplenie dachu wełną mineralną.

Koszty demontażu i montażu dachu zwykle zaczynają się od 15 000 złotych. W niektórych przypadkach ta cena może być dużo niższa. Im większy dach i droższe materiały, których użyto do jego montażu, tym większa wyjdzie kwota. Jedną z tańszych opcji będzie na pewno pokrycie dachu blachodachówką, bez papy oraz bez ocieplania.

Kolejną rzeczą, mającą wpływ na koszt wymiany dachu, jest miasto, w którym mieszkasz. Usługi dekarskie w Warszawie będą inaczej wyceniane, niż usługi dekarskie w Zgorzelcu czy Płocku. Na cennik usług dekarskich ma również wpływ renoma firmy – im lepsi specjaliści, tym wyższe ceny mają.

Ile kosztuje wymiana dachu i jego remont?

Mamy nadzieję, że po lekturze tego artykułu wiesz już, ile mniej więcej kosztuje wymiana dachu lub jego remont. Koszty zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych i rosną w zależności od czynników, o których pisaliśmy powyżej. Jeżeli chcesz poznać dokładną wycenę wymiany dachu, to zapraszamy do kontaktu.

Pogotowie dachowe!

Zadzwoń teraz po darmową wycenę!